14/05/2026
Online

14/05/2026

9.00-14.00

Online

Cezary Pytlarz


Wróć do listy szkoleń

W programie

Zbliża się termin wprowadzenia w życie przepisów, które zostały przygotowane w grudniu 2025 r. Nowe regulacje będą dotyczyły zdecydowanej większości zezwoleń na pobyt cudzoziemców w Polsce. Cudzoziemcy, podmioty powierzające pracę, instytucje naukowe, inne podmioty muszą przygotować się do nowych zasad legalizacji pobytu.

Ponadto zbliża się termin wprowadzenia w życie zmian w zakresie legalizacji pobyt obywateli Ukrainy, którzy będą mogli uzyskań nowe zezwolenia na pobyt w Polsce. Procedura ta będzie – jak dotąd – najlepszą i najprostszą formą otrzymania długotrwałego pobyt w Polsce dla obywateli Ukrainy.

W czasie szkolenia omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:

  • kiedy nowe regulacje wejdą w życie;
  • nowe obowiązki cudzoziemców starających się o pobyt w Polsce,
  • nowe obowiązki przewidziane dla podmiotów powierzających pracę cudzoziemcom;
  • jaki będzie nowy system teleinformatyczny;
  • kiedy papierowo, kiedy elektronicznie;
  • dlaczego działania cudzoziemca i podmiotu powierzającego pracę będą musiały następować z odpowiednim wyprzedzeniem;
  • jakie obowiązki podmiotów związane z uzyskaniem zezwolenia na pobyt czasowy i pracę / zmianę tych zezwoleń;
  • czy i na jakich zasadach możliwe będzie korzystanie z pełnomocników;
  • zmiany dotyczące stempla w paszporcie;
  • nowe procedury potwierdzenia pobytu cudzoziemców w Polsce;
  • postępowanie online / osobiste stawiennictwo;
  • zmiana celu pobytu i zmiana podmiotu powierzającego pracę;
  • w jaki sposób nastąpi odwołanie od wydanej decyzji.

Prowadzący

Cezary Pytlarz

- Specjalista, praktyk w zakresie zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, warsztatów, konferencji, w tym międzynarodowych dotyczących legalności zatrudnienia cudzoziemców. Prowadził dziesiątki szkoleń dla przedsiębiorców, pracodawców, agencji zatrudnienia, menagerów oraz innych organów i instytucji (m.in. Straży Granicznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powiatowych urzędów pracy, organizacji związkowych). Autor wielu opracowań i publikacji z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziemców publikowanych w miesięcznikach: Kadry i Płace w Administracji, Inspektor Pracy. Biegły sądowy z zakresu legalności zatrudnienia cudzoziemców wpisany na listę biegłych Sądu Okręgowego.

Lokalizacja

Dodatkowe informacje




	

Cena

  • 490 zł do 07-05-2026
  • 530 zł
UWAGA: opłata za szkolenie zwolniona z VAT dla jednostek finansujących udział w szkoleniu w co najmniej 70% lub w całości ze środków publicznych.
Uczestników, których dotyczy zwolnienie z VAT prosimy o wypełnienie i przesłanie podpisanego oświadczenia.
Pobierz oświadczenie
Cena zawiera:
  • Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge
  • autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
  • konsultacje z wykładowcą i możliwość zadawania pytań na czacie w trakcie szkolenia,
  • imienny certyfikat uczestnictwa (pdf)
Uczestnik otrzymuje imienny certyfikat ukończenia szkolenia
Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać przez:
- formularz elektroniczny na dole tej strony (zalecane)
- lub telefonicznie 514 953 569; 789 093 920;12 413-81-82
- lub pisemnie, faksem 12 413-61-97
- lub przez e-mail: ds@systemszkolenia.pl
• Zgłoszenie traktujemy jako potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu
• Ewentualnych rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy dokonywać wyłącznie pisemnie (faksem lub pocztą elektroniczną) najpóźniej na trzy dni robocze przed terminem jego rozpoczęcia
• Nie dokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w szkoleniu. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.

Menu szkolenia

Pobierz program Wydrukuj formularz zgłoszenia Oświadczenie o zwolnieniu z VAT

ZAPISZ SIĘ NA KOLEJNY DOSTĘPNY TERMIN

Jeżeli termin powyższego szkolenia nie jest dla Ciebie odpowiedni, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin:

Opinie uczestników

Julia

Szkolenie prowadzone przez tę firmę to czysta przyjemność. Prowadzący są doskonale przygotowani, a atmosfera sprzyja nauce. Polecam każdemu, kto chce zdobyć praktyczne umiejętności!

Patryk

Dzięki szkoleniu od tej firmy szybko zauważyłem poprawę w mojej pracy. Materiały były przejrzyste, a ćwiczenia bardzo pomocne. To szkolenie było świetną inwestycją w rozwój zawodowy.

Jacek

Firma bardzo dba o potrzeby uczestników. Szkolenie było dostosowane do naszych oczekiwań, co sprawiło, że zdobyta wiedza była od razu możliwa do zastosowania w praktyce.

Waldemar

Atmosfera podczas szkolenia była inspirująca i motywująca. Prowadzący potrafią zaangażować uczestników i przekazać wiedzę w ciekawy sposób. Z pewnością skorzystam jeszcze nie raz!

Joanna

Szkolenie dotyczące KSeF dało mi w końcu pełną wiedzę na ten temat. Dowiedziałam się jak mam przygotować firmę na nadchodzące zmiany w 2026 roku