ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH W 2026 r. ZASADY TWORZENIA I PROWADZENIA ORAZ FUNKCJONOWANIE W ASPEKCIE PODATKU DOCHODOWEGO PIT, UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH, PODATKU DOCHODOWEGO CIT, PODATKU VAT [#14958v]
W programie
1) Wysokości odpisu na ZFŚS w 2026r., oraz zmiany w zakresie wysokości odpisów związanych z regulacjami COVID-owymi.
2) Powódź a ZFŚS.
3) Zmiany w zakresie zwolnień podatkowych z tytułu pobytu dzieci pracowników w żłobkach, przedszkolach, klubach dziecięcych od 2018r. oraz inne zmiany w zakresie zwolnień podatkowych z tytułu działalności socjalnej od 2018r.
4) Wpływ wyroku TK z 8 lipca 2014r, (K 7/13) dotyczącego imprez integracyjnych na opodatkowania świadczeń z ZFŚS oraz podleganie tych świadczeń ubezpieczeniom społecznym.
5) Ogólny zarys działalności socjalnej pracodawcy.
6) Osoby uprawnione do świadczeń z Funduszu.
7) Kryteria przyznawania świadczeń z Funduszu.
8) Zasady opodatkowania dofinansowania wypoczynku ze środków ZFŚS.
9) Świadczenia świąteczne dla pracowników i innych osób uprawnionych.
10) Pożyczki, wycieczki, imprezy integracyjne i inne z ZFŚS.
11) Zasady wypłacania świadczenia urlopowego
12) Naliczenie, opodatkowanie, składki ZUS oraz ewidencja świadczenia urlopowego.
13) Wysokość odpisu na ZFŚS a koszty uzyskania przychodów w tym odpis na ZFŚS w wysokości wyższej niż odpis podstawowy.
14) Świadczenia rzeczowe sfinansowane z ZFŚS.
15) „Wczasy pod gruszą” dla emeryta.
16) Zapomoga z ZFŚS.
17) Bony towarowe dla emerytów.
18) Pożyczki na cele mieszkaniowe a VAT.
19) Środki wycofane z ZFŚS – odpisy nie mogą być kosztem podatkowym.
20) Korzystanie z ZFŚS przez emerytów i rencistów zakładu.
21) Zwolnienie z „oskładkowania” świadczeń z Funduszu.
22) Warunki i skutki finansowania z ZFŚS bonów towarowych dla pracowników i emerytów. Zasady opodatkowania bonów, talonów, kart przedpłaconych finansowanych z ZFŚS.
23) Problem finansowania z ZFŚŚS tzw. zakładowych imprez okolicznościowych i integracyjnych.
24) Zwiększone limity zwolnień w PIT w latach 2020-2022/2023 w związku z COVID-19.
25) Działalność socjalna pracodawcy w zakresie podatku VAT: świadczenia na rzecz pracowników a możliwość odliczenia podatku naliczonego, problematyka rozliczania VAT przy świadczeniach z ZFŚS, kasa rejestrująca a świadczenia na rzecz pracowników, z uwzględnieniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów zdnia 27 maja 2013 r. PT1/033/20/831/KSB/12/RD-50859.
26) Sankcje dla pracodawców naruszających regulacje ustawy.
27) ZFŚS w wydawanych interpretacjach podatkowych, orzeczeniach sądowych i innych.
28) Dyskusja na tematy zaproponowane przez uczestników związane z ZFŚS.Program w opracowaniu
Prowadzący
Aleksander Gniłka
Lokalizacja
Dodatkowe informacje
Cena
- 490 zł
- 460 zł dwie i więcej osób z jednej firmy
Uczestników, których dotyczy zwolnienie z VAT prosimy o wypełnienie i przesłanie podpisanego oświadczenia.
- Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge
- autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
- konsultacje z wykładowcą i możliwość zadawania pytań na czacie w trakcie szkolenia,
- imienny certyfikat uczestnictwa (pdf)
- formularz elektroniczny na dole tej strony (zalecane)
- lub telefonicznie 514 953 569; 789 093 920;12 413-81-82
- lub pisemnie, faksem 12 413-61-97
- lub przez e-mail: ds@systemszkolenia.pl
• Zgłoszenie traktujemy jako potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu
• Ewentualnych rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy dokonywać wyłącznie pisemnie (faksem lub pocztą elektroniczną) najpóźniej na trzy dni robocze przed terminem jego rozpoczęcia
• Nie dokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w szkoleniu. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Menu szkolenia
ZAPISZ SIĘ NA KOLEJNY DOSTĘPNY TERMIN
Jeżeli termin powyższego szkolenia nie jest dla Ciebie odpowiedni, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin: